Viitorul Constanța – Săgeata Năvodari s-a încheiat cu victoria prim divizionarei (VIDEO)

Viitorul Constanța și Săgeata Năvodari s-au întâlnit, miercuri, într-o partidă amicală, desfășurată cu porțile închise la Academia Gheorghe Hagi. Au câștigat gazdele cu scorul de 2-0. Goluri au fost marcate de Cristian Gavra în minutul 8 și George Călințaru în minutul 38. A fost un joc echilibrat în care în formația gazdă au apărut pentru prima dată după acidentări Denis Alibec și Nicolae Dică. Antrenorul Aurel Șunda a folosit toți jucătorii aflați în lot, fiind în continuare în căutarea formulei de echipă  cu care să abordeze începutul de sezon. Dacă Săgeata  Năvodari va începe campionatul pe 1 septembrie, pentru Viitorul a fost ultima verificare înaintea partidei din runda a IV-a  de duminică ora 19:00, de la Cluj cu Universitatea. Pentru Săgeata, următorul meci amical se va disputa sâmbătă 11 august de la ora 10:00 la Năvodari cu Farul Constanța.

Redactor: Nicu Dolea