(VIDEO) Victorie meritată pentru Săgeata Năvodari

Etapa a 27-a, din liga secundă de fotbal, a avut parte de o vreme potrivnică. Ploaie și vânt, pe toate stadioanele unde au fost programate meciuri.La Năvodari, pe stadionul Flacăra, s-au întâlnit Săgeata și Callatis Mangalia. După un meci echilibrat, partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-0. Golurile au fost marcate în repriza secundă de Chițu, minutul 55 din 11 metri și Dorel Zaharia, minutul 66.  În urma acestei victorii, echipa pregătită de Aurel Șunda acumulează 49 de puncte și se menține pe locul 4. În celelalte meciuri din seria Est, s-au consemnat rezultatele: CF Brăila – CS Otopeni 4-0, Farul Constanța – Gloria Buzău 4-1, Astra II – Viitorul Constanța 0-5, Dinamo II – Delta Tulcea 2-2. CSMS Iași și Dunărea Galați au câștigat la masa verde meciurile cu Victoria Brănești și respectiv, FC Snagov. În  clasament ordinea primelor locuri este următorea: lider Viitorul Constanța 54 de puncte, locul 2 CSMS Iași 52, pe 3 Delta Tulcea 50, iar pe 4 Săgeata Năvodari cu 49 de puncte.

Reporter: Nicu Dolea ; Imagine: Cristi Caciauna