Victorie uriaşă obţinută de Săgeata Năvodari în etapa a 29-a a Ligii I la fotbal

Într-o confruntare de care pe care, cu implicaţii majore în lupta pentru evitarea retrogradării, echipa antrenată de Cătălin Anghel s-a impus în deplasarea de la Galaţi, cu Oţelul, cu scorul de 1-0 (0-0 la pauză). Unicul gol al partidei a fost marcat cu capul, de Silviu Pană, în minutul 59, după o centrare perfectă a lui Peteleu. Echipa din nordul litoralului a rezistat eroic până la final, în ciuda dominării gazdelor, imprecizia atacanţilor gălăţeni, dar şi intervenţia lui Panagopoulos, din ultimul minut, păstrând rezultatul neschimbat. Trei puncte de aur pentru Săgeata, care acumulează 32 de puncte şi urcă, pentru moment, pe locul 13 în clasament. În schimb, Oţelul, cu 31 de puncte, coboară pe locul 15, primul retrogradabil.

Redactor: Paul Alexe