Victorie dramatică în meciul CF Buftea – Săgeata Năvodari

sageataÎn etapa a 17-a din Liga secundă la fotbal, Săgeata Năvodari a jucat în deplasare, la Clinceni, cu CF Buftea. După o primă repriză echilibrată, dobrogenii conduceau la pauză cu scorul de 1- 0, gol marcat în minutul 45 + 1, de Valentin Apostol din lovitură de la 11 m. Acesta avea să fie și rezultatul final, deși echipa antrenată de Constantin Gache a jucat din minutul 65 cu un om mai puțin. Căpitanul formației dobrogene Florin Popa a fost eliminat pentru cumul de cartonașe. Formația din nordul litoralului s-a apărat bine și a reușit, până la final, să-și conserve avantajul luat la finalul primei reprize. Săgeata acumulează 25 de puncte și urcă pe locul doi în seria Est. Dobrogenii se înscriu astfel, cu șanse, printre echipele care aspiră la un loc în prima ligă. În etapa viitoare Săgeata va juca la Năvodari cu Chindia Târgoviște.

Redactor: Nicu Dolea