Secția de box de la CS Năvodari continuă seria succeselor (VIDEO)

Succesele obținute de pugiliștii de la CS Năvodari la Cupa României nu au fost întâmplătoare. Săptămâna trecută, la Brăila, au avut loc Campionatele Naționale rezervate juniorilor. Clubul năvodărean a fost prezent la întreceri cu doi sportivi. Ambii au revenit acasă medaliați. Ion Dudulică a dominat categoric întrecerile la 48 de Kg și a câștigat titlul național și medalia de aur, iar Mircea Bărăscu a devenit vicecampion la 66 Kg, intrând în posesia medaliei de argint. Ambii sportivi sunt pregătiți la CS Năvodari de antrenorul Ferodin Adladim. Un alt sportiv dobrogean, Arsen Mustafa, de la Farul Constanța a câștigat titlul național la 57 Kg. La întrecerile de la Brăila au participat circa 160 de pugiliști din întreaga țară, iar  în aceste condiții bilanțul năvodărenilor este unul apreciabil.

Redactor: Nicu Dolea