Săgeata Năvodari s-a calificat în turul cinci al Cupei României la fotbal

Săgeata Năvodari s-a calificat în turul cinci al Cupei României la fotbal după victoria cu scorul de 3-1 repurtată pe terenul Unirii Slobozia. Golurile victoriei au fost marcate de Muscă, minutul 24 din lovitură de la 11 m și Marius Jianu în minutele 43 și 45. Pentru gazde a deschis scorul veteranul Adrian Mihalcea în minutul 11. Antrenorul Aurel Șunda a apelat, pentru acest joc, la jucătorii care evoluaseră mai puțin până acum dorind să-și odihnească titularii și să-i ferească de eventuale accidentări. După acest joc, tehnicianul dobrogean l-a pierdut pentru o periodă de timp pe fundașul Bold, eliminat pentru un fault dur. În turul următor al Cupei s-a calificat și Farul Constanța la masa verde după retagerea celor de la Callatis Mangalia. În prima etapă din noua ediție de campionat, Săgeata va juca, în capitală, cu Dinamo II sâmbătă 1 septembrie de la ora 11:00.

Redactor: Nicu Dolea