Săgeata Năvodari a fost învinsă duminică, de Pandurii Târgu Jiu, cu 4-0

Săgeata Năvodari a fost învinsă duminică, de Pandurii Târgu Jiu, cu 4 -0, în etapa a 10-a a ligii I. Pandurii au deschis scorul în minutul 14, prin Matulevicius, care a executat  o lovitură de cap din 10 metri. 17 minute mai târziu, oaspeții au mărit diferența pe tabela de marcaj, prin Paul Anton care a preluat un șut excelent de la 25 de metri și a înscris în poarta gazdelor. N’Doye a încercat să mai reducă din handicap cu o lovitură de cap din mijlocul careului Pandurilor, dar execuţia nu a fost cadrată. Tot senagalezul a fost cel care a văzut primul cartonaș galben al partidei, în minutul 38. Înainte de finalul primelor 45 de minute, Paul Anton este schimbat cu Ciucur. Pandurii au mărit diferența la 3 goluri încă din prima repriză, după ce Alex dos Santos a pătruns pe partea dreaptă, a centrat pe colţul scurt, iar Matulevicius a luat faţa fundaşului şi a portarului şi a deviat decisiv cu un minut înainte de final. A reușit astfel “dubla” cu o reluare din 5 metri. Începutul celei de a doua reprize a venit cu două schimbări în terenul gazdelor. Tibor Selymes i-a înlocuit pe N’Doye cu Muzac și pe Dinu cu Tigoianu. La câteva secunde de la această schimbare, oaspeții marchează cel de-al patrulea gol, prin Ciucur, care a primit pasa tot de la Alex dos Santos. În minutul 56, Paulinho a primit un “galben” pentru un fault asupra lui Tigoianu. Antrenorul dobrogenilor face o ultimă schimbare. Mihai Roman a fost înlocuit cu Chițu. În minutul 62, Vezan primește un caronaș  galben. Cristi Pustai face o schimbare în minutul 62 și îl trimite în teren pe Cristea în locul lui Paulinho, iar 8 minute mai târziu Matulevicius este schimbat cu Diego Rubio. În minutul 75 Vezan vede al doilea galben după ce l-a faultat pe Dos Santos și a fost eliminat.

Redactor: Doina Sirbu