Săgeata Năvodari a suferit al doilea eșec consecutiv în Liga I la fotbal

Meciul FC Vaslui – Săgeata Năvodari a  pus capăt rundei a 5-a din Liga a I-a la fotbal. Partida s-a încheiat cu victoria la limită a gazdelor, scor 1-0 după reușita lui Celeban, din minutul 27. Dobrogenii au început slab meciul și doar inspirația portarului Panagoupolos a făcut ca la pauză avantajul vasluienilor să fie minim. În repriza secundă, partida a fost mult mai echilibrată. Oaspeții au ieșit mai curajos la joc, dar nu au  reușit să-și ofere mari ocazii de gol. Eșecul aduce formația dobrogeană pe locul 11 în clasament, cu 5 puncte. La acest joc antrenorul Tibor Selymes nu a putut conta pe Florean, Filip, Dinu și Chițu, accidentați. Lipsa lor a contat în exprimarea echipei, mai ales pe faza ofensivă. În etapa viitoare, Săgeata va juca la Constanța cu Viitorul. Meciul se va desfășura vineri, 23 august de la ora 19:00 pe stadionul Farul.

Redactor: Nicu Dolea