Săgeata Năvodari a ratat posibilitatea de a prelua șefia seriei Est din liga secundă la fotbal (VIDEO)

Echipa pregătită de antrenorul Aurel Șunda nu a reușit să învingă pe teren propriu pe Rapid Suceava, deși conducea la pauză cu scorul de 2-0. Goluri marcate de Marius Jianu în minutele 24 și 44. În repriza secundă, jocul gazdelor a pierdut din consistență și siguranță. Sucevenii au redus din diferență prin Plămadă în debutul părții secunde și au egalat în ultimele secunde prin Lozneanu. Asta după ce Viciu apărase o lovitură de la 11 metri executată de Căinari. O remiză care aduce doar un punct și face ca echipa din nordul litoralului să ocupe locul 3 în clasament, după Sportul Studențesc și Delta Tulcea. La începutul meciului jucătorii echipei locale au afișat un banner de susținere a primarului Nicolae Matei. În celelalte meciuri ale rundei, Unirea Slobozia- Dinamo II scor 2-2 și Chindia Târgoviște – ACS Buftea 2-3.

Reporter: Nicu Dolea ; Imagine: Alex Ionescu