Săgeata Năvodari a câştigat cu scorul de 2-1 amicalul cu Farul Constanța

Săgeata Năvodari a câştigat cu scorul de 2-1 amicalul disputat miercuri seară cu Farul Constanța, pe stadionul Flacăra din Năvodari. Scorul a fost deschis de oaspeți, în minutul 23, prin Igiroșanu. Gazdele au egalat rapid, Mera marcând pentru năvodăreni în minutul 27. Victoria a fost asigurată în minutul 36, de Paplin, care a înscris golul decisiv. Antrenorul Tibor Selymes se declară mulțumit de rezultat.

Antrenorul farist spune că meciul a fost extrem de dificil, dar prestația fotbaliștilor constănțeni a fost una bună, având în vedere faptul că antrenamentele au început de puțin timp.

Săgeata Năvodari a avut pe teren următoarea componență: Gordin-Lupu, Mera, Ghinea, Savic-Apostol, Vezan-Amadu, Roșu, Iordache-Paplin. Pentru Farul au jucat Curcă-Băjan, Buzea, Bumbac, Stănoiu-Nicola, Coconașu, Ivanovici, Mansur-Pandelie, Igiroșanu. Meciul a fost arbitrat de Claudiu Marcu, Aurel Onița și Septimius Stoianov.

Redactor: Raluca Damian