Prestație jenantă a echipei Săgeata Năvodari in etapa 29 (VIDEO)

Fotbaliștii de la Săgeata Năvodari au intrat mai devreme în vacanță. Cel puțin așa au demonstrat în prima repriză a meciului din runda a 29-a cu FCM Bacău. Apatici și neinspirați, elevii antrenorului Aurel Șunda, au oferit o monstră de amatorism cras, fiind adevărate jaloane la dispoziția oaspeților. Scorul pauzei, 0-3, este edificator. Desigur pot aduce în discuție absența a 4 titulari: Zaharia, Vaștag, Chițu și Florin Popa, dar prestația rămâne una jenantă. Nici repriza secundă nu a adus revirimentul în tabăra gazdelor care au mai încasat un gol. Sorul final, Săgeata Năvodari – FCM Bacău 0-4. Gazdele rămân cu 49 de puncte, în timp ce oaspeții fac 42 . În etapa viitore, ultima a sezonului, Săgeata va juca, la Ovidiu, cu Viitorul Constanța.

Reporter: Nicu Dolea ; Imagine: George Dima