Medalii pentru micii șahiști năvodăreni

Clubul Sportiv din Năvodari, are, mai nou, ca disciplină sportivă și șahul. Copiii și tinerii din oraș, au ocazia de a învăța tainele acestei discipline sub îndrumarea antrenorului Daniel Panainte. Deși nu se antrenează de mult timp, micii șahiști năvodăreni s-au descurcat excelent la ultima competiție, unde i-au avut ca adversari pe cei de la Palatul Copiilor Constanța. Patru copii din cadrul Clubului Sportiv Năvodari au câștigat medalii și doi au obținut mențiuni: Roberto Pascariu a obținut  locul 3 la general, Sebastian Gasser – locul 2 la categoria sub 8 ani iar Ștefan Dicu – locul 3 la categoria sub 8 ani.  Miruna-Teodora Ursu și  Eric Bumbul au obținut mențiune. Gabriel Băltățeanu s-a clasat pe locul 4 la general, și locul 1 la categoria sub 10 ani.

Redactor: Isabela Boantă