Medalii pe bandă rulantă

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0tm_JWMZOEQ[/youtube]Pentru CS Năvodari – secția de Kempo, anul 2014 a fost unul extraordinar din punct de vedere al rezultatelor. Clubul din Năvodari a participat la trei campionate naționale și două campionate locale. La primul campionat național, patru sportivi au făcut deplasarea și tot atâția s-au și întors cu medalii, una de aur, două de argint și alta de bronz. La cel de-al doilea campionat, 15 sportivi au făcut deplasarea, iar 14 s-au întors cu medalii.

Grație rezultatelor foarte bune obținute, sportivul-antrenor din Năvodari a promovat de la centura maro, la cea neagră.

Dublu campion național, Petrică Stoian, a câștigat și piramida Galei Extreme Fight 5 la categoria 65 de kg.

Antrenamentele sunt departe de a fi ușoare, însă fără sudoare sportivii știu că nu vor obține rezultatelela care aspiră.

În total, CS Năvodari a cucerit prin secția sa de Kempo nu mai puțin de 64 de medalii în acest an.

Pentru CS Năvodari urmează un turneu la care va deplasa 6 sportivi, în perioada 28-30 noiembrie.

Reporter: Sorin Hulubei ; Imagine: Andrei Lungu