Juniors Cup Mamaia 2012 și-a desemnat câștigătorii (VIDEO)

Ediția 2012 a Juniors Cup Mamaia Idu s-a încheiat cu un bilanț bun pentru tenismenii dobrogeni. Aceștia au câștiga proba de dublu băieți prin Ion Efrem și Sergiu Bucur și au mai fost prezenți în trei finale. Andrada Surdeanu, la simplu, a pierdut în fața Andreei Roșca, scor 4-6, 1-6, constănțeanca acuzând o accidentare, care a sâcăit-o pe tot parcursul turneului. Ion Efrem a cedat în fața lui Andrei Crapcenco, scor 3-6, 5-7, iar dublul Miriam Bulgaru/ Cristina Tudor a fost învins de Andreea Roșca și Ioana Gună, scor 7-5, 6-4. Îmbucurător rămâne faptul că toate titlurile și le-au disputat sportivi din țara noastră, cu excepția australianului Socrates Tsoronis, calificat, alături de George Gache, în finala de dublu băieți. Următoarea competiție găzduită de arena din Mamaia, va fi Cupa Celdo rezervată veteranilor se va disputa între 24 iunie și 1 iulie.

Redactor: Nicu Dolea