CS Năvodari a suferit un eșec usturător la Mangalia (VIDEO)

CS Năvodari a susținut sâmbătă la Mangalia restanța cu Callatis din divizia A la rugby. Meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 49- 27, după ce la pauză tabela arăta 19-17. Abia reveniți din turneul din Serbia și cu mai multe indisponibilități în lot, năvodăreni au reușit doar o repriză să facă față unui adversar mai odihnit și mai inspirat. Scorul eseurilor a fost și el favorabil gazdelor, 6-4. Callatis a avut un transformer aflat în zi de grație, Gabriel Slușar care a reușit 5 transformări, în timp ce omologul său, Alexandru Trandafir, a fost mai puțin inspirat. CS Năvodari mai are de jucat un meci în această vară, sâmbătă 28 iulie, acasă, cu RCJ Galați. Formația din nordul litoralului se pregătește intens pentru Campionatul Național de rugby în 7. La această competiție, CS Năvodari face parte dintro serie care mai cuprinde echipele: Jandarmeria București, Transilvania Gringos și CSU Brașov.

Redactor: Nicu Dolea