CS Năvodari a debutat în liga secundă la rugby, duminică la Petroșani

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KftRLpkCFQM[/youtube]Terenul foarte greu și emoțiile debutului în eșalonul doi la rugby au fost obstacole greu de trecut de rugbiștii de la CS Năvodari, în meciul de la Petroșani, cu Știința. Gazdele, o echipă experimentată cu jucători valoroși, au dominat clar prima repriză încheiată cu scorul de 41- 3. După pauză elevii antrenorilor Cristian Husea și Cornel Suciu și-au revenit și au echilibrat disputa, grație unei pregătiri fizice foarte bune, dar nu au reușit să evite eșecul. Scor final, Știința Petroșani – CS Năvodari 48 – 22. Punctele oaspeților au fost realizate de Mihăiță Zainea, 3 eseuri și Alexandru Trandafir, două transformări și o lovitură liberă. În etapa următoare, CS Năvodari va juca pe teren propriu cu CSU Aurel Vlaicu Arad, echipă care în prima etapă a învins cu 12-8 pe Bucovina Suceava. Meciul CS Năvodari – CSU Aurel Vlaicu Arad se va disputa pe stadionul Legmans, sâmbătă, 6 aprilie, de la ora 10:00.

Redactor: Nicu Dolea