14 medalii pentru CS Năvodari

Clubul Sportiv Năvodari a obținut 14 medalii în cadrul Cupei Europene de Kempo, care a avut loc săptămâna trecută. La eveniment au participat peste 500 de sportivi din 14 țări.

Sportivii de la CS Năvodari, au participat vineri, 27 octombrie, la Cupa Europeană de Kempo, care a avut loc în București. Aceștia s-au descurcat onorabil, obținând 14 medalii în cadrul competiției, șase de aur, două de argint și șase de bronz. Năvodărenii au obținut rezultatele remarcabile cu ajutorul antrenorului  Marcel Jipeanu. Sportivii au ținut să mulțumească pentru condiții, atât conducerii clubului cât și Primăriei Năvodari. Peste 500 de persoane din 14 țări au concurat în cadrul evenimentului. În concurs au intrat și constănțenii de la AS Rebel Fighters ,antrenați de Ionel Crînguș, care au obținut o medalie de aur și una de bronz. Până la finalul anului 2017, CS Năvodari Kempo K1 va mai participa și la alte competiții, cum ar fi Cupa KERU Kento de la Lazu sau Cupa României FRFK de la București. Pe data de 10 decembrie, sportivul Petrică Purcaru își va apăra centura europeană la Roma.

Redactor: Isabela Boantă