Săgeata Năvodari a început cu o victorie anul 2014

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EihMPOrbVAs[/youtube]În primul joc sub comanda antrenorului Cătălin Anghel, formația din nordul litoralului a învins cu scorul de 2-0 pe FC Balotești, echipă de liga a III-a. Meciul s-a desfășurat pe terenul sintetic al complexului sportiv de la Buftea. Partida a fost dominată de dobrogeni, care după o repriză albă, au marcat, în partea a doua, prin Tigoianu, minutul 64 și Emilio Guerro, minutul 83. Amicalul i-a permis tehnicianului năvodărean să-i vadă la lucru pe nou veniții Diletic, Prodanovic, Ivanovic, Buican, Borja Navarro și Emilio Guerro. În privința lor se va lua o hotărâre după meciul amical de miercuri 22 ianuarie, de la Berceni. Abia atunci antrenorul Cătălin Angel va stabili lotul care va face deplasarea în Antalia, unde Săgeata va rămâne până pe 7 februrie.

Reporter: Nicu Dolea ; Imagine: Ionut Constantin