Eșec istoric pentru Săgeata Năvodari

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dspr97Z0Bdk[/youtube]Eșec istoric, pentru Săgeata Năvodari, în etapa a18-a, a ligii secunde, la fotbal. Formația pregătită de antrenorul Constantin Gaghe, a fost surclasată, pe propiu teren , de FC Botoșani, scor 0-5. Goluri marcate de Matei, Vașvari, Rudac, Dinu Todoran și Homneac. Momentul pshiologic s-a consumat în minutul 40, la faultul comis de portarul  Gordin, în propiu careu. Arbitul a dictat lovitură de la 11m și eliminare. În repriza a doua pe teren a fost o singură echipă,FC Botoșani, care a făcut ce a vrut cu un adversar total debusolat. Săgeata primise, până la acest joc 15 goluri și acum în 90 de minuta, a încasat cinci. Dobrogenii rămân cu 29 de puncte, la care vor adăoga, miercuri, încă trei, după  ce vor câștiga,la masa verde meciu cu Victoria Brănești, echipă retrasă din campionat, la începutul returului. Sâmbăta viitore, în etapa a 20-a, Săgeata va juca în deplasare, cu CF Brăila,o altă formație care țintește promovarea.

Reporter: Nicu Dolea ; Imagine: Cristi Caciauna